KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13955599
*
nr 1395 5599
Alfred Collin
(1880-1944)
Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Signerad, daterad 1924, vattenfall. Olja på duk, 70x100, yttermått inklusive ram: 82x113 cm
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 20:00:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 21:51:44
1
300 kr
3/5 18:08:51
2
500 kr
3/5 19:44:30
3
400 kr
3/5 19:44:30
2
450 kr (Budbetjänt)
3/5 19:45:20
3
500 kr
3/5 19:45:20
2
500 kr (Budbetjänt)
3/5 19:46:06
4
600 kr
3/5 19:47:23
3
700 kr
3/5 19:50:49
2
800 kr
3/5 19:55:55
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Läs mer om Alfred Collin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred collin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer vattenfall
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Alfred Collin
nr 1395 5599
Alfred Collin
(1880-1944)
Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Signerad, daterad 1924, vattenfall. Olja på duk, 70x100, yttermått inklusive ram: 82x113 cm
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 21:51:44 | 1 | 300 kr |
3/5 18:08:51 | 2 | 500 kr |
3/5 19:44:30 | 3 | 400 kr |
3/5 19:44:30 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
3/5 19:45:20 | 3 | 500 kr |
3/5 19:45:20 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
3/5 19:46:06 | 4 | 600 kr |
3/5 19:47:23 | 3 | 700 kr |
3/5 19:50:49 | 2 | 800 kr |
3/5 19:55:55 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.Läs mer om Alfred Collin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred collin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer vattenfall
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41